AliRa Recruitment recrutează Şef Fermă Zootehnică

AliRa Recruitment recrutează pentru clientul său, companie românească cu acţionariat străin, ce activează pe segmetul de zootehnie – producţie şi procesare, în centrul ţării, o poziţie de Şef Fermă Zootehnică.

Profilul candidatului: ​

  • absolvent de studii zootehnice sau medicină veterinară;
  • minim 3 ani experienţă similară;
  • experienţa în fermă de vaci reprezintă un avantaj;
  • permis de conducere categoria B.

Aptitudini şi abilităţi:

  • Competenţe tehnice şi administrative;
  • Capacitate organizatorică;
  • Capacitatea de a coordona echipa;
  • Determinare şi atitudine constructivă;
  • Rigurozitate şi responsabilitate;
  • Capacitate de învăţare rapidă.

Descrierea jobului:

  • Conduce şi coordonează activităţile din fermă: înmulţirea, creşterea, întreținerea și transportul de animale;
  • Coordonează activităţile din punct de vedere agronomic pe suprafaţa vegetală de păşune şi cultură furajeră;
  • Asigură relaţia cu autorităţile statului, DSV, APIA etc;
  • Planifică şi implementează politici şi proceduri specifice în vederea asigurării profitabilităţii, a conformităţii cu reglementările locale şi cu instrucţiunile interne ale companiei;
  • Asigură normele de producţie şi depozitare în vederea creşterii productivităţii;
  • Pregăteşte programele de creştere sau incubaţie bazate pe instalațiile și echipamentele disponibile;
  • Inspectează instalațiile și echipamentele fermei în vederea asigurării conformităţii cu standardele sanitare în vigoare şi în vederea determinării activităţii de mentenanţă şi reparaţii echipamente;
  • Examinează medical efectivele de animale împreună cu medicul veterinar coloborator;
  • Intocmeşte rapoarte specifice de activitate.

Pachet beneficii:

  • pachet salarial competitiv;
  • asigurarea cheltuielilor de cazare şi a utilităţilor privind relocarea, dacă este cazul;
  • instrumente de lucru: maşină, telefon, laptop;
  • alte beneficii.

Cei interesaţi pot trimite CV-urile pe adresele de email ramona.lapadatescu@alirajobs.ro si alina.dobra@alirajobs.ro.

Mult succes!