Nu uitați de tratamentele din pomicultură în timpul repausului vegetativ!
De ce? Pentru că elimină din timp rezerva de agenți patogeni (ciuperci și bacterii: rapăn, foc bacterian, ciuruire etc.) din culturile de pomi fructiferi. Tratamentele de toamnă-iarnă se bazează în general pe utilizarea succesivă a [citește mai mult]
