De ce credeți că sunt importante tratamentele de iarnă în pomicultură, vie sau plantații de arbuști fructiferi!
Pentru că ajută la diminuarea rezervelor biologice ale agenților patogeni, dar și a dăunătorilor. Astfel, pot fi combătuți cu succes dăunătorii care iernează în stadiul de ou (inelarul, afidele, acarienii) pe ramuri, în crăpăturile scoarței [citește mai mult]
