Despăgubirile pentru secetă se plătesc la începutul lunii septembrie!
Fermierii ale căror culturi au fost calamitate de secetă vor primi banii începând cu luna septembrie. Cele mai mari sume vor fi plătite la rapiță – 1.002 lei/ha, iar cele mai mici la ovăz – [citește mai mult]
